פוסטים אחרונים:

חברות כוח אדם

חברות כוח אדם

כיצד לבחור חברת כוח אדם לגיוס העובדים לעסק

בבואך לגייס עובדים למשרות שונות בעסק, אתה יכול לבחור במספר דרכי גיוס – פרסום מודעת דרושים, כשקורות החיים נשלחים ישירות אליך ואתה והאחראים בעסק שלך על ההשמה אחראים גם על תהליך המיון, זימון לראיונות עבודה וקבלת העובדים המתאימים או לחילופין - פנייה לחברת כח אדם לצורך איתור וגיוס עובדים רלוונטיים.

חברת כוח אדם הינה פיתרון גיוס מתאים אם מדובר בעסק קטן-בינוני החסר את היכולת להעסיק עובדים מקצועיים המתמחים בגיוס נכון לעסק וכבעל עסק אינך מוצא את הזמן להשקיע בתהליך הגיוס או שלהפך, מדובר בחברה גדולה שמעוניינת שחברת כח האדם תבצע על פי הרקע והניסיון המקצועי שצברה במרוצת השנים את המיון הראשוני של המועמדים טרם אלה הגיעו למנהלי משאבי האנוש בחברה לצורך מיונים. פעמים רבות, חברות גדולות אף בודקות אפשרות להעסיק עובדים דרך שירותי השמה שמציעות חברות כוח אדם שונות בשוק, שהן המעסיקות בפועל של העובד המשתלב בשורות החברה כעובד לכל דבר, אך את השכר והתנאים הוא מקבל ישירות מחברת כח אדם המספקת לחברה גם שירותי השמה שונים.

כיצד תדע לבחור חברת כח אדם המתאימה לך ביותר?

מוניטין בשוק – חברת כוח אדם מובילות בשוק מהוות מוקד משיכה לא רק למעסיקים שמחפשים חברת כח אדם מנוסה, אלא גם עבור מחפשי עבודה רבים שמגיעים לחברות כח אדם כדי להתראיין ולהימנות עם מאגר המועמדים שלה. כמו כן, חברות כוח אדם מוכרות המפרסמות מודעות דרושים בשם המעסיק זוכות לרוב להיענות גבוהה יותר מאשר חברות כוח אדם מוכרות פחות. המוניטין הזה מבטיח לך עבודה עם חברת כוח אדם מנוסה, בעלת סיפורי הצלחה רבים בשוק ושלל מועמדים אטרקטיביים – מאגר נתונים מתוכו תוכל לבחור את המועמדים המתאימים ביותר לעבודה בעסק שלך.
פתרונות גיוס

כדאי מאוד לבצע פגישת או שיחת הכרות עם נציג מטעם חברת כוח אדם כדי להבין אילו פתרונות מיון וגיוס מציעה החברה והאם היא גם מציעה שירותי השמה, כיצד מתבצע התשלום עבור השירותים השונים ותהליך הגיוס עצמו. ישנם כיום פתרונות גיוס מתקדמים המבוצעים, בין היתר, על ידי חברות כוח אדם שונות שיאפשרו לך להגיע למועמדים המתאימים לך ביותר בין אם זה מיון קפדני של קורות החיים, ראיון עבודה טלפוני וראיון עבודה פנים מול פנים – מיון מקצועי שמאפשר לך להגיע למועמדים אטרקטיביים במיוחד כשאתה יודע שמי שעושה עבורך את עבודת המיון והגיוס הוא בין המקצועיים, הותיקים והמוכשרים בענף. כדאי לבדוק מראש כמה זמן נמשך התהליך, מה הוא כולל, מהי העלות וכולי.
גיוס ו/או גם העסקה

כדאי לדעת שבמקרים רבים, חברת כוח אדם מגייסת את העובדים ובחלק מהמקרים גם משמשת כמעסיק העתידי של העובדים אותם היא מגייסת. כך למעשה, העובדים המתקבלים לעבודה אצל המעסיק לא הופכים להיות עובדי החברה אלא עובדי חברת הכוח אדם ולמעשה, כל תנאי העסקה מתבצעים דרך החברה כולל שכר ותנאים סוציאליים. במקרה וזו דרך המתאימה לך, כדאי שתבדוק כיצד מתבצע שיתוף הפעולה בנושא, למשל, הסכם לפיו אתה משלם לחברת כוח אדם סכום הכולל את המשכורת של העובד ותנאים נלווים כמו ביטוחים ועמלת תיווך כל חודש וחברת כ"א היא זו המספקת את המשכורת לעובד בפועל וכולי.
התמחות

ישנן חברות כוח אדם המתמחות בשירותי גיוס שונים ובאיתור עובדים למשרות שונות, כך למשל, אם אתה מחפש עובדים בכירים כדאי לך לפנות לחברת כוח אדם המתמחה בגיוס בכירים ואם אתה מחפש עובדים בתחום ההייטק או בעלי רקע של עבודה בחברות הייטק – פנה מראש לחברות גיוס והשמה בתחום ההייטק וכולי. תוכל לבדוק איזו חברה מוכרת בשוק במיון עובדים לצורך משרות זמניות, בטחוניות, רילוקיישן וכולי – פנה מראש לחברות בעלות התמחות לפי תנאי העסקה, אופי המשרה או המועמד שאתה מחפש לעבודה בעסק.
יחס אישי – חשוב מאוד לזכות ביחס אישי מצד חברת כח אדם כדי לוודא שהתהליך מתנהל כפי שרצית, עמידה בלוחות זמנים וכולי. זו הסיבה שטרם בחירתך בחברת כוח אדם או פנייה למספר חברות כוח אדם, כדאי שתעיין ברשימת חברות כוח אדם, תבקר במספר סניפים, תשוחח עם נציגים של חברות כוח אדם ותבדוק מי היא חברת כח אדם המתאימה לך ביותר.

פוסטים נוספים בנושא :


רסיסי תגובות | כתובת טרקבק

תגובה אחת »

תגובה מאת חיפוש עובדים
2011-01-30 00:36:35

כמי שמכיר את התחום, דרך הרשמה לאתרי דרושים אפשר להגיע ללא פחות עובדים מאשר חברות כוח אדם- לכן הייתי ממליץ להירשם לשם.
בעסק שלי אנחנו עובדים עם ג'ובנט, ואת כל העובדים מצאנו דרך המאגרים של החברה

 
שם (חובה)
דוא"ל (חובה - לא יוצג)
אתר
תגובתך (הקטנה | הגדלה)
ניתן להשתמש בתגיות <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> בתגובתך.